Mezuniyet Töreni

slide background

Meü


    Tarsus Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde Tarsus Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Cenk Kırıtoğlu,Öğretim görevlileri, Öğrenciler ve Ailelerinin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

    Tarsus Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Cenap Özgün yaptığı konuşmada, ”Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerin ki gibi basit değildir. Binaenaleyh kadınlarımız; hatta erkeklerimizden daha çok münevver, daha çok feyizli, daha çok bilgili olmaya mecburdurlar, eğer gerçekten milletin anası olmak istiyorlarsa" sözleriyle, annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutlayarak, öğrencilerine gelecek yaşamlarında başarılar diledi.

    Tarsus Meslek Yüksekokulu Öğrenci Temsilcisi Çağrı Şahin, mezun olan arkadaşları adına yaptığı konuşmada,”Tam bağımsız ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatı olan biz gençler, Mersin Üniversitesi'nin saygın ismini gururla taşıyacağımıza eminim. Bizler insanlık için umut ışığının kendisiyiz. Bunu unutmayalım. Ne olursa olsun başımıza ne gelirse gelsin umut ışığını kaybetmeyelim” dedi.

    Mezuniyet töreni öğrencilerin temsili diplomalarını annelerinin ellerinde almaları ve keplerini havaya fırlatmaları ile sona erdi.