İş Hayatındaki Mezunlar Deneyimlerini Paylaştı

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Fen-Edebiyat Fakültesi Çeviri Bilimi Bölümü tarafından ‘İş Hayatındaki Mezunlarımız’ başlıklı konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde, 9 Şubat Cuma günü düzenlenen etkinliğe; Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir, Çeviri Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail İşcen, fakülte öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı. 

Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, “Üniversite kişiye iş kazandıran bir yer değildir. Her şey sizin elinizdedir, bunların örnekleri karşınızda. Birazdan hep birlikte mezunlarımızın deneyimlerini dinleyeceğiz. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Prof. Dr. Gizir, konuşmacı olarak katılan mezunlarına da ayrıca teşekkür etti. 

Çeviri Bilimi Bölümü’nde uygulamanın önemini vurgulayan Prof. Dr. İsmail İşcen ise “Kuramsal olarak öğrendiğiniz bilgiler, uygulamalarla bütünleşirse verimli bir eğitime dönüşür. Yabancı dil becerisi kazanma yollarını ve bu kazanılan becerilerin hangi alanlarda kullanılacağını konuşmacılarımız sizlerle paylaşacaklar. Keyifli bir etkinlik olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Açılış konuşmalarının ardından, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunları; T.C. Dışişleri Bakanlığı Mütercimi Şaban Usta, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Mütercimi Niyazi Öztekin, NFO Enformasyon Müdürlüğü Sistemleri Başkanlığı Genel Koordinatörü İsmet Sınar, Konrad-Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği Proje Koordinatörü Türkmen Özmen deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak cesaretin önemini vurguladılar.  

Düzenlenen etkinlik, öğrencilerin sorularının cevaplanması ve  Öğr. Gör. Maren Schwerger’ın konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi.

  

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-02-09 15:42:41
  • 1915