Üniversitemiz ile Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü

++
slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz ile Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Tarsus ilçe sınırları içerisinde yer alan Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi eğitim kurumlarında eğitim hizmetlerinin niteliğinin arttırılması, yerel eğitim programlarının geliştirilmesi ve öğretmen adaylarına mesleki tecrübe kazandırılması hedefleniyor.

Eğitim alanında birçok projeyi kapsayan protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı tarafından imzalandı. 

1 Şubat Perşembe günü, Senato Odası’nda gerçekleşen protokol imza törenine ayrıca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Coral, Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Gülşen Avcı, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Kadızade ile Tarsus Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Birimi’nden Sercay Ünver, Hatice Işık ve Hakan Şeker katıldı.

Üniversitemizin kent dinamikleriyle birçok ortak projede yer aldığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile de başarılı projelere imza atacağız. Tarsus’ta bulunan eğitim kurumlarına akademik bilgi ve destek ile her türlü rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini imkanlar dahilinde vermeye çalışacağız” dedi. 

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ise imzalanan protokolün, eğitimciler ve öğrenciler açısından ciddi motivasyon sağlayacağını belirtti.  

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

 


  • 2018-02-01 15:50:34
  • 1977