Üniversitemiz ile Mersin Barosu Arasında İşbirliği Protokolü

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi ile Mersin Barosu arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Mersin Barosu üyesi avukatlarının, Mersin Üniversitesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilimsel, sosyal, eğitsel alanlarda ortak projeler hazırlanıp uygulanması planlanıyor.

Ortak çalışmaları içeren işbirliği protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Mersin Baro Başkanı Av. Ali Er’in tarafından imzalandı. 4 Ocak Perşembe günü Senato Odası’nda gerçekleşen imza törenine; rektör yardımcıları, Prof. Dr. Ali Kaya, Prof. Dr. Erol Yaşar, Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, rektör danışmanları Prof. Dr. Gülfem Ergün, Doç. Dr. Mehmet Özgür Türkmenoğlu ile Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Ayfer Baydar, Ticaret Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Cansu Anılan, Uzlaşma Komisyonu Başkanı Av. Gamze Uğuz, Yayın ve Bilimsel Çalışmalar Komisyonu Başkanı Av. Mustafa Melih Özdemir, Gümrük Komisyonu Başkanı Av. Alper Yeşilova,  Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Av. Arif Örslü, Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Seher Dinç katıldı. 

Mersin Üniversitesi’nin başta yerel yönetimler olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; “Mersin’in geleceğine yön verecek her projede yer almaya çalışıyoruz. Baromuzla da çok güzel projeler gerçekleştireceğimize inanıyorum. Geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü imzaladık. Eğitim alanı başta olmak üzere hukuksal anlamda bilgilendirme ve bilinçlendirme alanlarında çalışmalarımız olacak. Mersin barosu üyeleri, sosyal tesislerimizden, kültür ve sanat etkinliklerimizden faydalanabilecek. Yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapmak isteyen hukukçularımız için de en uygun koşulları sağlamaya çalışacağız” dedi. 

Toplumun bilinçlenmesine yönelik birçok çalışma yapacaklarını ifade eden Başkan Av. Ali Er; “İmzalanan protokol, meslektaşlarımız ve Mersin halkının geleceği için büyük önem taşımaktadır. Üniversitemiz ile birlikte kentimiz yararına önemli işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-01-04 22:21:03
  • 1122