3 Ocak Kurtuluş Günü Coşkuyla Kutlandı

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında Mersin Valiliği koordinasyonluğunda il genelinde çok sayıda etkinlik düzenlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın da katılımıyla gerçekleşen kutlama törenlerine; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekilleri Oktay Öztürk, Ali Cumhur Taşkın, Yılmaz Tezcan, Hacı Özkan, Baki Şimşek, Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyucuoğlu ve Durmuş Fikri Sağlar, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği ve Muharip Gaziler Derneği temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, il protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temsili milislerin tren garında karşılandığı kutlamalarda, binlerce kişi iki ayrı koldan bayraklarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Kortej, yaklaşık bir saat süren yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalar, Vali Ali İhsan Su, Tuğamiral Önder Gürbüz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına bir subay konuşma yaparken, öğrenciler de şiirler okudu.

Tören, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle sona erdi.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2018-01-03 13:40:22
  • 1302