Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu Üniversitemizde

++
slide background

Meü


Eczacılık Fakültesi tarafından yapılan akreditasyon başvurusu üzerine Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK) Değerlendirme ve İzleme Ziyareti Ekibi üniversitemize geldi.

5-8 Aralık 2017 tarihleri arasında üniversitemizin misafiri olan ekip, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette; Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sevda Şenel, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nilgün Görer, İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sönmez Uydaş Doğan, Eczacılık Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Farmakolog M. Vedat Eğilmez bulundu. 6 Aralık Çarşamba günü yapılan ziyarete; Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın, dekan yardımcıları Prof. Dr. Nazlı Dinçer ve Prof. Dr. Semra Utku da eşlik etti.

Komisyon Başkanı Prof. Dr. Sevda Şenel, 2017 yılının Temmuz ayında fakültemizin ön değerlendirme sürecine girdiğini ve Eylül ayında bu sürecin tamamlanması üzerine Değerlendirme ve İzleme Ziyareti Ekibi olarak üniversitemizde bulunduklarını kaydetti. Yerinde tespit, izleme ve değerlendirme amacıyla 4 günlük ziyarette bulunduklarını belirten Prof. Dr. Şenel, Rektör Prof. Dr. Çamsarı’ya teşekkürlerini sundu.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade eden Rektör Prof. Dr. Çamsarı, üniversitemiz ve Eczacılık Fakültemiz hakkında bilgi verdi. Rektör Prof. Dr. Çamsarı, göreve geldiğini günden bu yana akreditasyon konusunu önemsediğini söyleyerek 4 bölümümüzün akredite edildiğini kaydetti. Eczacılık Fakültesi’nin çok üretken olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Çamsarı, fiziki koşullarının iyileştirilmesi adına en kısa zamanda fakültenin yeni binasına kavuşturulması için çalışmalar yapıldığını belirtti.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2017-12-06 12:06:23
  • 957