Üniversite - Sanayi İşbirliği Protokolü

slide background

Meü

slide background

Meü


Akdeniz İhracatçı Birlikleri, üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla yürütmekte olduğu çalışmalar kapsamında 8 Kasım 2017 tarihinde Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi ve Tarsus Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile iyi niyet protokolü imzaladı.

Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi'nde ve Mersin Üniversitesi Tarsus Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen Girişimcilik ve İnovasyon dersleri, Mersin Üniversitesi Teknopark içerisinde hizmet vermekte olan Mersin TİM-TEB Girişim Evi'nden konuk eğitmenlerin eğitmenliğinde Mersin Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümü ve Mersin Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yüksek Lisans dersi bölümü öğrencileri ile 7 hafta süresince gerçekleştirildi.

Girişimcilik ve İnovasyon dersinin temeli mesleki ve teknik bilgisi yüksek üniversite öğrencilerine yönelik olup, işletme kuruluşu ve yönetimi hakkında bilgilendirilmesi, ulusal ve uluslararası pazarda katma değerli ürün ve hizmetlerin hayata geçmesi, işletmenin sürdürülebilir bir yapı oluşturulmasını kapsayan uygulamalı eğitimlere dayanmaktadır.

Protokol imza töreninde konuşan AKİB Genel Sekreter Vekili Ümit Sarı, Mersin Üniversitesi Tarsus Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Külekci ve Tarsus Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Mehmet İnce girişimciliğin son yıllarda artan önemini ve programın bu kapsamındaki önemini vurguladı. Toplantıda ilgili derslerin yürütücüleri Yrd.Doç.Dr. Sami Süygün ve Öğretim Görevlisi Kuddis Büyükakıllı yanında AKİB Proje Koordinatöre Volkan Dağlı da hazır bulundu.

Görüşmelerde girişimci adaylarının desteklenmesinin değişen dünya ekonomisinde söz sahibi olmayı amaçlayan ülkemizin gelişmesi için büyük önem arz ettiği, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ile sağlanacağı ve girişimcilik eğitim faaliyetleri konusunda ortak hareket edilmesine devam edileceği ifade edilirken bu gibi Üniversite-Sanayi işbirliği projelerinin artması temenni edildi.


  • 2017-11-10 14:54:40
  • 1573

Actual News