Denizcilik Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Heyecanı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Denizcilik Meslek Yüksekokulu 2016-2017 akademik yılı mezunları, düzenlenen bir törenle yeni hayatlarına uğurlandı. 13 Haziran Salı günü Tece Kampüsü'nde gerçekleşen törenin sonunda, mezunların üniformalarıyla denize girme geleneği renkli görüntülere sahne oldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Saruhan Özerk İlbeyi, öğretim elemanları, öğrenciler ve ailelerin katılımıyla gerçekleşen tören, açılış konuşmalarıyla başladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Üç yıl ne çabuk geçti, diye düşünüyor olabilirsiniz. Ömür de öyle geçiyor. Ben şimdi hesaplıyorum; mezun olalı 29 yıl olmuş. Sizlerin yaşından daha uzun bir süre ama daha dün gibi hatırlıyorum. Gelecekle ilgili sizlere şunları söyleyebilirim: Hayat sizlere yepyeni fırsatlar sunacak ama beklemediğiniz şeylerle de karşılaşacaksınız. Dalgalı denizler de olacak, çarşaf gibi denizler de olacak. Siz aynı anda dalgayı da sükuneti de yaşayacaksınız. Güzel bir meslek hayatınız olacak. Farklı farklı kültürler göreceksiniz, farklı insanlarla bir arada olacaksınız. Aynı gemide olmak tabiri, tam sizin meslek hayatınıza hitap ediyor. Bundan sonraki hayatınızda hepinize başarılar diliyorum."

Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Saruhan Özerk İlbeyi de bugünün kendileri için çok gururlu bir gün olduğunun altını çizerek "Bugün öğrencilerimizi mezun ediyoruz. Bu vesileyle ailelere de çok teşekkür ediyorum. Sayın veliler, evlatlarınızı çok zor koşullarda buraya gönderdiniz. Onlara iyi bir eğitim vermek için elimizden geleni yaptık. Artık hepsinin hayatlarında bir duruşu olacak, bundan emin olun" diye konuştu. Öğr. Gör. İlbeyi öğrencilere ise "Her biriniz bizim için birer gurur kaynağısınız. Şunu hiç unutmayın; ülkemizin size ihtiyacı var. Yolunuz açık olsun" şeklinde hitap etti.

Törende ayrıca okul temsilcisi Furkan Demirşen de bir konuşma yaptı. Aynı zamanda Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı mezunu olan Demirşen şunları söyledi: "Her birimiz bambaşka şehirlere, ailelerimizden ve sevdiklerimizden uzak yeni hayatlara başlayacağız. Beraber gülüp eğlendiğimiz arkadaşlıklarımız artık bitti. Hepinizle ayrı ayrı güzel günlerimiz geçti. Bir başka limanda görüşmek dileğiyle."

Yüksekokul birincisi ve Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı mezunu Abdullah Adanur da konuşmasında "Güzel ama bir o kadar zorlu eğitim sürecini geride bırakıyoruz. Çok şanslıyız ki hep en iyilerinden ders aldık. Okul hayatımız boyunca bize rehberlik eden bütün hocalarımıza, okuldan desteğini hiç esirgemeyen Liman Başkanlığı ve Deniz Ticaret Odası'na teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından, Denizcilik Meslek Yüksekokulu'ndan 'yüksek onur' ve 'onur' derecesiyle mezun olan öğrencilere belgeleri takdim edildi. Daha sonra tüm mezunlara, öğretim elemanları tarafından temsili diplomaları verildi. Mezuniyet töreninin sonunda şapkalarını havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşayan mezunların, geleneksel üniforma ile denize girme seremonisi renkli görüntülere sahne oldu.


  • 2017-07-13 12:40:44
  • 2884

Actual News