İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Coşkusu

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezunları, coşkulu bir törenle keplerini attı. 

15 Haziran Perşembe günü, Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, İİBF Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ile akademik ve idari personel, öğrenciler, aileler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören; mezun öğrencilerin geçit töreni ve ardından açılış konuşmalarıyla devam etti. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı öğrencilere hitap ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mezun olduğunuz fakültenin ve bölümlerin en önemli özelliği, birçok bölümün aksine daha geniş bir istihdam fırsatı sunmasıdır. Sizlere tavsiyem, bu fırsatları elde etmenin meziyetlerine sahip olmaya çalışın. Önümüzdeki günlerde sizlerden gelecek başarı haberlerinizi almayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizler ülkemizin, milletimizin geleceği ve aydınlık yüzüsünüz. Üniversite bitti, şimdi iş bulma ve yeni bir hayat kurma maratonu başlıyor. Bu maratonda hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” 

Hayatın en güzel ve en canlı dönemlerinin üniversite yıllarında geçtiğini ifade eden İİBF Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ise öğrencilere şöyle seslendi: “Her biriniz artık ülkenize ve dünyaya karşı sorumlu bireylersiniz. Üniversite eğitimi size sadece, bilimsel anlayışı, bir arada yaşama ilişkin kültür birikimini aktardı. Bundan sonra yapmanız gereken bu birikimleri kullanarak, çalışarak, kendinizi geliştirerek daha çok mücadele etmenizdir. Unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder. Aklın, vicdanın ve bilimin ışığı yolunuzu aydınlatsın. Bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum.” 

Mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren fakülte birincisi Eren Can Gürbüz ise “Aslında çok karışık duyguların yaşandığı bir andayız. Bitiş ve başlangıcı aynı anda yaşıyoruz. Zorlu eğitim sürecinde, ısmarlanan çayların sıcaklığı tadında güzel anılarla buradan ayrılıyoruz. Kapılarını bizlere sonlarına kadar hocalarımıza, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Mezun olan tüm arkadaşlarıma, meslektaşlarıma hayatlarının her evresinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Tören programı, fakültede dereceye giren öğrencilere plaket ve temsili diplomalarının verilmesiyle devam etti. Fakülte birincisi Eren Can Gürbüz’e, Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı tarafından; fakülte ikincisi Mert Can’a, Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol tarafından ve fakülte üçüncüsü Cemre Nur Çetin’e ise Doç. Dr. Cemal Altan tarafından ödülleri takdim edildi. 

Tören, mezun olan öğrencilere, hocaları tarafından temsili diplomalarının verilmesi ve ardından 10’uncu Yıl Marşı eşliğinde mezunların keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

 

 


  • 2017-06-16 13:43:02
  • 1866

Güncel Haberler