Mersin Onkoloji Günleri

++
slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Mersin Üniversitesi tarafından ''Mersin Onkoloji Günleri'' düzenlendi. 

Mersin Hilton Otelde yapılan toplantı, 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışına, Üniversitelerarası Kurul Başkanı ve Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Macit Arvas, Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ali Ayhan, Prof. Dr. Saffet Dilek, Prof. Dr. Emel Sezer ve onkoloji alanında uzman çok sayıda doktor katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, açılış konuşmalarıyla devam etti.

Yaptığı açılış konuşmasında Mersin Üniversitesi hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Çamsarı, göreve geldiklerinden bu yana akademik çalışmalara hız verdiklerini vurgulayarak Mersin Onkoloji Günleri'nin önemine değindi ve toplantının verimli geçmesini temenni etti.

Prof. Dr. Macit Arvas ise Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği olarak hedefledikleri bazı noktalar olduğunu ve bugün o hedeflerin çoğuna ulaştıklarını belirterek Mersin Onkoloji Günleri ile ilgili temennilerini dile getirdi. Dernek olarak yurt içi ve yurt dışı eğitimlere önem verdiklerini kaydetti.

Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ali Ayhan konuşmasında "Temel felsefemiz kalabalık olmak değil, bizden hizmet bekleyenlere en iyi hizmeti sunabilmektir. Dolayısıyla sayın Rektörümüze bize bu fırsatı sunduğu için teşekkür ederim" dedi. Prof. Dr. Ayhan, "Bilim yenilendikçe paylaştıkça büyüyen ve bizi ulusal arenalardan uluslar arası arenalara taşıyan bir araçtır" diyerek konuşmasına son verdi.

Prof. Dr. Saffet Dilek ise Mersin'de bu tip toplantıların daha sık yapılmasını temenni ederek katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Mersin Onkoloji Günleri organizasyonunun Lokal Komite Başkanlığını üstlenen Prof. Dr. Emel Sezer, başta Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek son yıllarda jinekolojik onkoloji alanında yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının ardından toplantı düzenlenen beş oturum ile devam etti.


  • 2017-06-16 11:42:10
  • 1693

Güncel Haberler