Silifke Meslek Yüksekokulu

Silifke Meslek Yüksekokulu

Meslek yüksekokulumuz 1994-1995 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Halen Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde mevcut programlarda toplam 337 öğrenci ögrenimini sürdürmektedir.
Meslek Yüksekokulumuzda öğrencilerimizin akademik gelişimlerini sağlamak amacıyla Konferanslar/Paneller/Seminerler ve Teknik Geziler sürekli olarak düzenlenmekte konusunun uzmanı seçkin katılımcılar, kamu/özel sektör kurum ve kuruluş temsilcileri deneyimlerini aktarmaktadırlar. 


  

MİSYONUMUZ

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, laiklik ve Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, evrensel değerler ışığında, modern, yaratıcı ve pozitif düşünen, katılımcı, üretken ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden üstün nitelikli bireyler yetiştirmek, yüksek düzeyde bilimsel çalışma ve araştırma yapmak, bilgi ve teknoloji üretmek, üretimini toplum yararına sunarak bölgesel ve ulusal alanda gelişme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktır. 


VİZYONUMUZ
Bilimin ışığında, vereceği eğitim-öğretim ve yapacağı bilimsel araştırmalar ile Ülkemizin teknolojik, ekonomik ve sosyal alanda çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunmaktır.


       

BİNA VE UYGULAMA ALANLARIMIZ 

2006-2007  Eğitim-Öğretim yılından itibaren  Yeni Mahalle Kayraktepe mevkiinde bulunan yeni binamızda eğitim öğretim sürdürülmekte olup, toplam  5500 M2  kapalı alanı, 17287 M2 açık alanı bulunmaktadır. Binamızda 40 derslik, 2 laboratuar, kütüphane ve konferans salonu mevcuttur.

Silifke-Taşucu karayolu üzeri Burunucu Köyü mevkiinde; Seracılık Programı öğrencilerinin uygulama ve araştırmalarını yapmaları amacıyla 500 m² büyüklüğünde "Araştırma ve uygulama Serası", 150 m² çiçek serası, Su Ürünleri Programı için 2 adet beton havuz ,kapalı akvaryum ünitesi ve akvaryum balığı yetiştirme havuzları ( Fiber)  bulunmaktadır.