Slide background
İçel Sağlık Yüksekokulu

Slide background
İçel Sağlık Yüksekokulu

Slide background
İçel Sağlık Yüksekokulu

Slide background
İçel Sağlık Yüksekokulu

İçel Sağlık Yüksekokulu

     Yüksekokulumuz; Yüksek Sağlık Şurasının 23.05.1995 tarih ve 185/1 Sayılı Kararının 2. maddesi gereğince, Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Meslek Liselerine öğrenci alımı durdurularak, yerine açılan Sağlık Yüksekokullarının Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün meslek lisesi binalarında faaliyet göstermelerini esasa bağlayan Sağlık Bakanlığı ve YÖK arasında 22.11.1996 tarihinde imzalanan protokole uygun olarak Ebelik ve Hemşirelik Bölümleri ile 1996 - 1997 ders yılında açılmıştır. Yüksekokulumuza açılışını izleyen yıl  öğrenci alınmamış, öğretim elemanı kadroları oluşturulduktan sonra 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında Metropol binasının 13. katında Eğitim-Öğretime başlamıştır. 1999-2000 Eğitim-Öğretim yılından itibaren  Yenişehir Kampusu B Blokta Eğitim-Öğretime devam etmiştir. Yüksekokulumuzda 2010 yılında Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Sosyal Hizmetler Bölümleri de açılmıştır. Yüksekokulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Çiftlikköy kampusunde Eğitim-Öğretime devam etmektedir. 

    Yüksekokulumuzda bulunan dersliklerimiz bilgisayar ve projeksiyon sistemi ile donatılmıştır ve derslerimiz bu teknolojik imkanlar kullanılarak işlenebilmektedir. Ayrıca hizmet binamızda bulunan  Anatomi Laboratuvarı, Hemşirelik Beceri Laboratuvarı ve Ebelik Beceri Laboratuvarında öğrencilerimizin derslerde aldıkları teorik bilgilerin daha kaliteli ve akılda kalıcı olabilmesini sağlamak amacıyla uygulamalar yapılmaktadır.         

   Yüksekokulumuzda bulunan wi-fi sistemiyle öğrencilerimiz kendi bilgisayarları veya telefonları üzerinden internet bağlantısı yapabilmektedirler. 

     Yüksekokulumuz Üniversitemizin Çiftlikköy Kampüsü içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz kampüsümüzde yer alan merkezi yemekhaneden, birçok kafeterya, kantin ve büfeden yemek ihtiyacının giderilmesi amacıyla yararlanabilmektedirler.

     Öğrencilerimiz birçok değişik sosyal ve sportif aktiviteye katılabilmektedirler. Kampüste birçok spor salonu vardır. Yine bunların yanında Üniversitemiz Stadyumu, kapalı yüzme havuzu, açık basketbol ve voleybol sahaları ile açık tenis kortları sayesinde öğrencilere çok geniş bir spor imkanı sunulmaktadır.

        Ayrıca öğrencilerimiz kampüsümüzde yer alan Merkezi Kütüphaneden de faydalanabilmektedirler.

MİSYONUMUZ

       Birey, aile ve toplum sağlığını geliştirmeyi hedeflemiş, hemşirelik, ebelik ve sağlık kurumları işletmeciliği mesleği ile ilgili bilgi ve becerilere sahip, etik değerleri gelişmiş, yeniliklere açık, araştırmacı, rekabetçi ve girişimci bireyler yetiştirmek.  

VİZYONUMUZ

       Ebelik, hemşirelik ve sağlık yönetimi mesleklerinin geliştirilmesine odaklanmış ve toplumdaki bireylerin sağlığının korunması ve yükseltilmesine katkı verecek eğitim, uygulama ve araştırma faaliyetlerinde bulunmak.